Dünya Teknik Bilgisayar

BİLGİSAYAR VE TAMİR SERVİSİ

Tel: 0850 370 9746 - 0533 6910523

Turkish English

Gaziantep Bilgisayar Servis,Notebook Servis, Tablet Servisi, Güvenlik Sistemleri, Kartuş ve Toner Dolum, Yazıcı Servisi

Anakart Led&LCD Ekran Adaptör Onarımları Bakım Onarım Servis Hizmetleri

...

EN İYİ HİZMET - 7/24 SERVİS İMKANI

Gaziantep Teknik Bilgisayar Güvenlik Yardımı

e-Posta Yazdır PDF
Makale İçeriği
Gaziantep Teknik Bilgisayar Güvenlik Yardımı
Dosyalar Neden Bozulur
İnternet Explorer Hata Veriyor
İnternet Geçmişinizi Temizleyin
M'den N'ye MSN Güvenlii
Antivirüsüz Bilgisayar Güvenliği
Tüm Sayfalar

 


ANTİ-VİRÜS'E BİLE GÜVENMEYİN !

PC güvenliği için kullandığınız anti-virüs programına güveniyor musunuz? Güvenmeseniz daha iyi...

Bilgisayarların ve bilgileringüvenliği günümüzde en önemli konulardan biri haline geldi. Bilgilerinizin peşinde olan suçluların saldırılarına karşı kendinizi korumak için bir anti-virüs programı kullanmak ise günümüzde bir zorunluluk. Fakat çok büyük bir sektöre dönüşen güvenlik konusunda ufak bir sorun ortaya çıktı; anti-virüs programlarınınhepsini geçmek mümkün!

 

MatouSec'in yayınladığı bir araştırmaya göre son derece basit bir yöntemle günümüzdeki gelişmiş bilgisayarları korumakla görevli anti-virüs programlarını kandırmak aslında sanıldığından daha kolay.MatouSec'in yaptığı araştırmada, özellikle çift çekirdekli işlemcilerin yeni saldırı yöntemine daha kolay aldandığı ortaya çıktı. Gönderilen zararlı bir dosya bir çekirdek tarafından incelenirken, diğer çekirdeğin meşgul edilmesi çoğu zaman, anti virüs programlarının virüsleri gözden kaçırmasına neden oluyor.

 

Bunun çoklu işlem yapma yeteneğine sahip işlemciler ile ilgili genel bir sorun olduğunu söyleyen uzmanlar, bu sayede çekirdeklerden birini meşgul ederken, diğeri güvenlik yazılımını çalıştırmadan içeri bir zararlı yazılım sokmak son derece kolay. MatouSec, aralarında en tanınmışların da bulunduğu tam 34 anti-virüs programı ile yaptığı testlerde, tamamını kandırmayı başardı.

 

 Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Kasım 2014 16:45 )